Brdský běžecký pohár

Místní atletika

PB na 3000m Honza Máša - 8:24,15

Závody na 3 km v rámci přeborů Plzeňského kraje: v závodě mužů si zaběhl PB Honza Máša - 8:24,15 (2:50,5-4:14-5:38,5) když mu první km odtáhl Martin Roudný a potom již běžel celé sám se slušným finišem (poslední 2 kola 32,6 a 30,0)

Foto a report z místa Jan Kervitcer.

Vladimír Kříž po 61. na Praha - Běchovice

Poslední zářijová neděle patří nejstaršímu nepřerušenému běžeckému závodu v Evropě Praha - Běchovice. Letos se běží 127. ročník. A k Běchovicím patří Příbramák Vláďa Kříž, letos již po 61. Opět tak posune absolutní počet účastí na nový rekord.

Mistrovství ČR v atletice v Táboře

Hvězdy příbramského běžeckého nebe se sjely do Tábora na Mistrovství České republiky v atletice. V sobotním běhu na 5000 m si nádherný osobák zaběhl Jan Skalička (14:47,32), stačilo to na skvělé 5. místo. Vojta Novák zůstal trochu za očekáváním časem 15:20,07, devátá příčka. Honza Máša závod nedokončil. Každý den není svátek. Bylo by ale chyba nevěřit, že svátek přijde. V nedělní patnáctistovce si Anita Žáková vyběhla sedmé místo časem 4:26.00.
Výsledky MČR

Petr Butzke

Druhé a čtvrté místo na MČR pro Anitu Žákovou

Protřelí závodníci mají za to, že druhé a čtvrté místo by nemělo existovat. Je to jednoduché. Druhé zkrátka není první a čtvrté necinká. Brambora, ani kdyby se hodně snažila, tak to nezazvoní. Když ale jsou druhé a čtvrté místo vyběhnuté na atletickém Mistrovství České republiky v hale, tak je to opravdový úspěch, a mělo by se to psát s velkým Ú. Anita v sobotu vyběhla na 3000 m nádhernou stříbrnou medaili (9:39.04). Hned v neděli přidala tu nevděčně bramborovou na patnáct set metrů (4:29,88). Vojta Novák na 3000 m skončil na pokorném 13. místě solidním časem 8:42.10. Je to dobrý rozběh do sezóny.

Petr Butzke

V Benešově vítězí příbramský David Chmátal

Teprve sedmnáctiletý triatlet David Chmátal z Triklubu Příbram vyhrál hlavní závod na 10km v rámci Benešovského běžeckého festivalu. Závod se konal na nově vybudovaném atletickém stadionu. Zúčastnilo se skoro 300 dětí, většina z místního atletického oddílu, který zde našel svůj domov pro pravidelné sportování. Doufejme, že i Příbram najde odvahu podobný atletický stánek vybudovat. Výsledky, záznam doběhů

Příbramáci v národním dresu

Mladí Příbramáci Jan Máša a Matěj Placatka reprezentovali Českou republiku v týmovém siniční závodě na 10km běžců do 20 let v italském Oderzu - Trofeo Opitergium. Jejich výkony časy 32:19 a 32:50. Výsledky

MČR do 22 let na dráze s Příbramáky

Osobní rekordy si přivezlo z Brna mnoho nadějných Příbramanů: Anita Žáková v běhu na 1500m se poprvé dostala pod 4:30. V ten samý den večer zvládla i druhý osobák na 5000m za 17:07. Jan Máša v osobním rekordu těsně nad 15 minutami na 5000m. Vojta Novák doběhl 10. ve svém letošním nejlepším čase 15:36. V akci byl i Jan Skalička, Adéla Steinsová a Bára i Tereza Placatková. Bohužel většina závodí v barvách jiných měst s lepšími podmínkami pro trénink. Výsledky

Matěj Placatka 7. v nahoru-dolu a 9. v běhu do vrchu na ME do 20 let v horských bězích ve Španělsku

Petr Pechek 24. v sobotním dlouhém horském běhu na 47km a v neděli Matěj Placatka skončil 7. v závodě nahoru - dolů.

Výsledky, Záznam běhu na youtube

Osobní rekordy u Placatků: Matěj na 5000m, Tereza na 1500m.

Matěj Placatka na gigantu v Ostravě zkompletoval svoji letošní medailovou sbírku z M ČR mezi juniory. Po stříbru z dráhové desítky a zlatu z běhu do vrchu dnes získal bronz na 5 km v osobáku 15:12,19.

Tereza Placatková skončila dokonce druhá na 1500m v čase 4:40,95

Výsledky

Matěj Placatka vyhrál další závod Run Tour

Matěj Placatka si udržel svoji neporazitelnost i ve čtvrtém závodě série v Ostravě.

Záznamů: 1-10 z celkem 30   Začátek | Předchozí | Následující | Konec

CO JE NOVÉHO?

Příbraman Víťa Průša uběhl za necelých 24 hodin v prakticky zimních podmínkách na K6ultra festivalu v Konstantinových lázních vzdálenost 171,240km a obsadil druhé místo. výsledky

Fotky z Penzion cupu

Fotky z Dražovky: od Petra Butzkeho, od Míry Sedláčka

výsledky MČR v půlmaratonu

Fotky z Litně: děti a mládež, hlavní závod, příprava závodu, běh o zdraví, záznam doběhu