Termíny závodů pro rok 2023: Termínovka ¦ Přihlášky na závody

1.4. Jarní běh Litní a zámeckým parkem dětské závody Propozice Přihlášky (49)
9.4. Běh Rožmitál - Březnice Propozice
15.4. Jarní běh Dražovkou dětské závody Propozice Přihlášky (0)
logo BBP

Brdský běžecký pohár - výsledky

Gahler foto
Pejšův mlýn CNC obrábění Pavlišen
Turek reality Coworking Příbram z.s.

4timing

29.4. - Běh na Veselý vrch - MČR veteránů v krosu propozice, přihlášky


25.3. - MČR v běhu na 100km v Plzni
Petr Pechek se pokusí získat titul i na této ultratrati.


Pro milovníky běžeckých aplikací je možnost připojit se do skupiny Brdského běžeckého poháru a vzájemně sledovat své tréninkové snažení:
Garmin, Strava


Výsledky posledního závodu:
25.3.2023 - Josefský běh v Cerhovicích

Pořadí žen v cíli Čas
Výsledky od pořadatelů:

Výsledky: Děti, Celkové, kategorie

Pořadí mužů v cíli Čas

Pokud by se někdo zbavoval staré, ale ještě funční LCD televize/monitoru od 80cm s HDMI nebo tiskáren USB i síťových, stačí nám napsat, vyzvedneme, lepší i vykoupíme. 4timing.cz.

Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na několik výjimek, příjemný kolektiv.


Průběžné pořadí poháru TOP 10:
Pořadí žen do 65 letBody
Kompletní pořadí, Jednotlivé závody
2021 ¦ 2020 ¦ 2019 ¦ 2018 ¦ 2017 ¦ 2016 ¦ 2015 ¦ 2014

Anita Žáková, startující za TJ Lokomotiva Beroun, druhá na 3000m časem 9:39,04. Vojta Novák (USK Univerzita Brno) s časem 8:42,10 v silné konkurenci 13. Vítěz Damián Vích 8:05. Výsledky
14:15 - 1500m žen živě

Pod střechou nefouká a neprší – halové mistrovství ČR v Ostravě

Protože bude ošklivo, a možná i větrno, bude určitě chvíle spočinout před bednou a podívat se trochu na snažení v jiných sportech, v alpském lyžování, v jízdě na bobech, v biatlonu, na kluky v akci ve smažení řízků a asi i jiné disciplíny nabídnou pasívní zábavu. V Ostravě se koná MČR v atletice v hale. Proběhl jsem startovku a z příbramských hvězd jsem tam našel Anitu Žákovou. Je přihlášená na 3000 m (PB 9:37.69), start v sobotu v 17.00 a na 1500 m (PB 4:24.06), start v neděli ve 14:15 h. Nejdelší halovou trať, 3000 m, poběží i Vojta Novák (PB 8:35.83), start v sobotu v 17.30. Pokud bude přenos, bude ke sledování na „jůůtůůbu“. Alespoň v minulých letech to tak bylo. Anita i Vojta mají osobáky na patnáctce i trojce ze začátku letošního roku. A pokud se jim podařilo doladit formu, tak by se osobní maxima mohla o kousek posunout.

Petr Butzke

program atletika.cz


Pozvánka na 12. března

radesinek.cz


8.4. - Velikonoční kros okolo Otmíčské hory

propozice v pdf


98. maraton Petra Kyselého

Již jen dva zdolané maratonské běhy dělí Petra Kyselého od vstupu do legendárního klubu běžců se sty úspěšně absolvovanými maratony - Klubu 100. Stý maraton má naplánovaný start a cíl přímo u něho doma v Klučenicích při maratonu okolo Orlíku. Na slavnostní start i doběh do cíle jste samozřejmě zváni. Na občerstvovacích stanicích budou, nejen pana vrchního, obsluhovat legendy Brdského běžeckého poháru.


Jak vyplnit lednové závodní čekání

Od Partyzánské stezky k čelovkové Dražovce je několik plonkových víkendů. Tradiční pražský Ryba kros v Krčském lese nabízí běh hore dole v krásném prostředí velkoměstského lesoparku. Známých tváři se i letos na trati mihla spousta, viz přiložené foto. A další nechyběli, Honza Hostička, Josef Vitásek s realizačním týmem, Pepa Rendl, ten na opravdu domácí půdě, protože tady trénuje několikrát týdně. Sobota v Praze přichystala blátíčko a sychravo. Kdo běžel ve žlutých, oranžových botách, tak je bude muset pořádně vydrhnout. A kdo běžel v botách jiné barvy, ten je bude muset vydrhnout taky. Noční Dražovka se přiblížila o týden. Nastane čas hledání baterky čelovky, nákupu zbrusu nových tří kusů baterií AAA. Ideálně i alespoň jedno proběhnutí po tmě. To tmavé nesvětlo, které běžce obklopí po západu slunce, kuželovitý výsek světla dopředu a tmavé neviditelno za zády, přináší jiné pocity. Je dobře si to vyzkoušet, ale ne pod kandelábrem, v lese na Dražovce lampy taky nejsou!!!

Petr Butzke


Fotky ze 47. partyzánské stezky

Fotky ze 47. partyzánské stezky od Hany Matouškové


23.4. - Rokycanský krpály MTB

Spolek ROKYCANŠTÍ PATRIOTI pořádají v neděli 23. dubna 2023 od 9.30 hodin již 7. ročník amatérského závodu horských kol ROKYCANSKÝ KRPÁLY.

Závod 54 km dlouhý XC/M se stoupáním téměř 1200 metrů je určen pro širokou veřejnost a zavede účastníky na všechny výrazné vrcholy v okolí Rokycan – Žďár, Hrádecký vrch, Kouklova hora, Konesův vrch, Kotel, Maršál a Čilina. Těšit se můžete na jízdu v krásné krajině (projedete dva přírodní parky, jednu přírodní rezervaci i část CHKO), náročné výjezdy, adrenalinové sjezdy, atraktivní lesní traily a pro zpestření nebude chybět nějaký ten kořen, kámen a voda.

Veškeré další důležité podrobnosti – propozice, program, odkaz na přihlášku a další – najdete na webu krpaly.rokycanstipatrioti.cz.


Partyzánská stezka po pause a na plno

Běh partyzánskou stezkou přichystal parádní běžecký zážitek. Během nucené covidové pauzy si závod připomínali jen skalní příznivci. To že se v Oseku začátkem ledna běhá platí, bez ohledu na objektivní těžkosti. Běh v Oseku má hlubší smysl, je to připomenutí a vzpomínka. Letos se na prvním podniku Brdského běžeckého poháru v hlavním závodě sešlo 154 běžců. Nálada jako o posvícení i živá hudba zazněla před hospodou. Jen zima se motá časem trochu pomateně. V lese to zavonělo houbami, jen nezapomenout košík a kudličku rybičku. Zimu připomněl jen protivítr na poli před lesem. Letošní vánoční obleva se trochu přebujela. Nabídla ovšem ideální podmínky pro rychlé časy. V cíli se objevil i dres s bahnitou patinou, ale po pravdě, který kros tohle zpestření neposkytne? A taky vůni čaje cíli, pár kapek rumu, pro intenzivnější atmosféru. Staré pravidlo říká, kde není rum, tam nemůže být štěstí. A v Oseku bylo všechno jak má být. Běh, čaj, rum, bum.

Petr Butzke


Michal Koš se obul do běžců

Nečekaný, ale jednoznačný vítěz Partyzánské stezky Michal Koš. Jeho rychlý výkonnostní vzestup ale není náhodný, jedná se o skvělého amatérského cyklistu, především specialistu na časovky do vrchu, kde potrápil i profesionální esa. Rozhovor na KPO webu

Výsledky: Dětské výsledky na webu KMP Beroun, celkové, kategorie, muži/ženy, záznam doběhu

Nalezeno po závodě/hledá se majitel:


14.1. Partyzánská stezka v Oseku

47. ročník závodu Běh partyzánskou stezkou, který v obci Osek pořádá v sobotu Slavoj Osek a obec Osek.

Běh partyzánskou stezkou je pořádán na počest protifašistického odboje na Hořovicku. Jeho symbolem je partyzánský kryt, který vybudovali místní lidé a byli za to popraveni. Jejich potomci stále v Oseku žijí.

Závod bude měřen čipově, přihlášky zde, platba startovného na místě při prezenci ve vyhřáté hospodě.

Propozice, mapa a profil trati, Fotky z loňska,


Záznamů: 11-20 z celkem 635   Začátek | Předchozí | Následující | Konec


Datové podklady: Jarda Dražan. Vizualizace dat: