Brdský běžecký pohár

26.5. Zahořanská 10 Pohárový závod

Propozice Přihlášky

25.5. Tuháčkův běh Pohárový závod

Výsledky v pdf: Děti celkové kategorie Muži / ženy, časy kol děti

Propozice Přihlášky
CO JE NOVÉHO?

80. Zakladatel a pořadatel běhu do vrchu Lochovice - Plešivec Mirek Biško dnes slaví 80. narozeniny.

Ztráty/nálezy po Brdské v Bohutíně nalezena mikina dámská Lotto XL

Video z Brdské od Michala Flachse

Fotky z Energon běhu od Elišky Doubravové

výsledky pražského maratonu

výsledky MČR v běhu do vrchu v Jánských Lázních

27.7. - 16. ročník triatlonu Brdonoš

Zrušeno Obořišťský lachtan plánovaný na 3.8. se letos konat nebude. Pořadatel se rozhodl ho nepořádat.

Fotky z Penzion cupu

POZVÁNKY NA AKCE V OKOLÍ

2.6. - Giro Pičín přihlášky

8.6. - Tour de Brdy, Startovné do 30.4. za 300,- přihlášky

3.8. - Obořišťský lachtan Zrušeno
10.8. - Dolnohbitský tvrďák

Výše startovného1. 4. – 31. 5. 2024Od 1. 6. 2024 a na místě
Závod jednotlivců400 Kč500 Kč
Půlmaraton štafet 4x5km
*
1200 Kč1500 Kč
Firemní štafety1600 Kč2000 Kč
Závody dětízdarmazdarma
Fitness běh na 3,5kmzdarma100 Kč
* – Školní štafety mají startovné zdarma.

Jednotlivci/děti ¦ Přihláška štafety ¦ Fitness běh

NEJBLIŽŠÍ ZÁVODY

26.5.
lesní trať 10,2 km / +250m ,
dětské závody


Zahořanská 10
Přihlášky (48)

8.6.
Hlavní trať 21,0975km,
dětské závody


Příbramský půlmaraton
Přihlášky (77)

9.6.
8km a 4km,


Chaloupecký kros

15.6.
Hlavní závod 5,7km,
dětské závody


Jinecký kros
Přihlášky (3)

Pozvánka na 22.6. do Nové vsi pod Pleší

novavespodplesi.cz


Maratón okolo Orlíku Pohárový závod

Jsou závody tradiční, s letitou historií a skalními fandy a účastníky. A pak jsou závody, které, možná, tuhle gloriolu budou mít za deset nebo dvacet let. Do té druhé skupiny se svým druhým ročníkem řadí i Maratón okolo Orlíku. Maratóny to mají těžší, na 42192 metrů dlouhou trať si netroufne každý. Pro ten kolem Orlíku se v druhém ročníku blýsklo na lepší časy. Oproti prvnímu ročníku téměř dvojnásobná účast. Známých tváří ze závodů Brdského běžeckého poháru bylo na trati opravdu hodně. Jiřina Kaiserová si tady dokonce střihla svůj první maratón v životě. Při pohledu na profil trati je to odvaha v porovnání s městskými běhy, které jsou v placaté krajině. Pro střední Povltaví platí leccos, jenom to placaté opravdu ne. Maratonce čekalo převýšení okolo 800 metrů. Trať je také kolem Vltavy jako v Praze, ale kolem Orlíku je to ještě jiná řeka. Však to taky Bedřich Smetana dal jasně najevo symfonické básni. Ve středním Povltaví žádné klidné tóny, na rozdíl od dolního toku řeky, nejsou! A báseň to byla i dnes v běhu okolo Orlíka z Klučenic do Klučenic, počasí jak malované. Po maratónu je tělo trochu zmlácené, ale kdo běží maratón tak to ví dopředu. Parta pajdajících běžců za cílem není obraz zničení, v očích to září. Uběhnout těžký maratón je dobrá práce. Těm, kdo maratón uběhli, to není potřeba vysvětlovat, a těm kdo ne, pro ty je to tip na nevšední prožitek. Ani kdyby pekla celá země, tak kdo maratón doběhl, tak ho má schovanej, ve vyšší sféře. Žádná buchta nebo dortík to netrumfne.

K tomu všemu Petr Švarc posunul traťový rekord k metě tří hodin. Dost velký motiv začít plánovat třetí ročník.

Petr Butzke


31.3. Rožmitál - Březnice

Na startu se dnes sešlo 276 běžců.

Vítěz závodu Jan Máša (PSK Olymp Praha), v cíli za 32:38.

Nejrychlejší žena, stejně jako loni, Ivona Rejsková z Dobříše, letos 36:30.

Fotky od Petra Butzkeho Výsledky

Info Web pořadatele FB událost Propozice v pdf


Petr Švarc překonal traťový rekord v oběhu Orlíku

Výsledky: Celkové - mezičasy M/Ž - mezičasy
Fotky od Petra Butzkeho


23.3. Josefský běh v Cerhovicích Pohárový závod

Výsledky: Děti Celkové kategorie

Fotky: od pořadatelů

9. ročník přespolního běhu pro děti a dospělé, který pořádají Marie Holakovská a Kateřina Čapková za podpory Městyse, ZŠ a MŠ Cerhovice.

Propozice Přihlášky Fotky z historie běhu web pořadatele

17.3. - maraton okolo Orlíku

Druhý ročník se blíží, na startovní listině se objevilo pár zvučných jmen s velkou pověstí. Ke slavnému Standovi Fialovi, obhájci vítězství s časem 3:11, se přidal mistr republiky v maratonu 2009 Mulugeta Serbessa a věčný junior Petr Švarc z příbramského TriKlubu, několikanásobný vítěz maratonu Praha - Dobříš. Nikdo z nich speciálně zván nebyl.

Zajímavostí u původem etiopského běžce je, že nikdy nezaběhl maraton hůře než 2:59, viz tabulky Na Orlíku je tedy velká šance, že se mu podaří prolomit metu 3 hodin, bájnou metu všech hobby běžců.

Organizačně pro účastníky:
Akce má dvě oficiálně označená parkoviště (stejně jako toalety), pokud kapacita bude naplněna, pak neparkujte v blízkosti kostela a v úzkých ulicích rozsáhlých Klučenic. Pokud budete chtít odvézt něco na občerstvovací stanice, pak věci předejte do připravených boxů v nejpozději 9:30 pro odvoz na Kamennou 11.km. Kdo může, prosím jako šatny využijte venkovní prostory, kabiny jsou omezené stejně jako možnosti pořadatele.

Gerbera z květinářství Tinea pro každou dámu, která v neděli oběhne Orlík.

Běh vznikl na počest životního jubilea domácího běžce Petra Kyselého, který tak 12.3.2023, prakticky oběhem svého bydliště, dorovnal 100 absolvovaných maratonů a vstoupil tak do elitního klubu "Stovkařů", ve kterém by chtěl být každý.

Vzhledem k tomu, že kritika závodu nebyla veliká, nadšení pořadatelů neznalo mezí a přestože pořadatelský tým je letos ještě omezenější, zkusíme uspořádat i druhý ročník.

Termín závodu je naplánován na neděli 17. března 2024. Start v 10:00 hodin v Klučenicích. V 9:00 je možnost startovat pomalejším běžcům / rychlejším chodcům.

Trasa maratonu je jednookruhová a zavede vás na hráz Orlické přehrady, objevíte pivovar Orlík, zavítáte také až pod okna rodu Schwarzenbergů na zámku Orlík, proběhnete se pod a po nejdelším jednoobloukovém mostě u nás - Ždákovském mostě, těsně minete Vystrkov - bývalé rekreační sídlo komunistických prominentů a pod nohami na posledních kilometrech vám v utajení zůstane i jedno z největších ložisek zlata v ČR. S cílovou medailí se můžete ihned odebrat na nedaleký Onen svět - Langovu rozhlednu.

Erb obce Orlíku nad Vltavou, kterým se probíhá na 29.km.


Pozvánka na 30.3. do Praskoles

Srdečně zveme děti i dospělé na 2. ročník Velikonočního krosu okolo Otmíčské hory do Praskoles. Medaile pro všechny, kdo doběhne do cíle. Pro děti připraveny stanoviště se sportovními úkoly

Romana Hrdličková


Běh ze Kbel do Kbel

To, že přišlo jaro, se pozná že se rozvoní země a že je cítit něco, co nemá definici, jméno ale dává pocit obrovské naděje někde za nejbližším obzorem. Před vůní země letí krajinou vzduch, co nezalézá do kostí. Jen vlažně proletí s nezávazným příslibem. A přesně do takového dne se v sobotu probouzely Kbely, místo konání tradiční desítky, úředně změřené. To samo o sobě je lákadlo a když Brdský běžecký pohár má pauzu, tak možnost zaběhnout si první desítku nejde nevyužít. A tak ráno cestou na Strakonické ujížděla červená Mazda napěchovaná favority ve veteránských kategoriích, s Danou a Honzou Svobodovými, Miládkou Bartošovou a Pepíkem Průšou. Auta s emblémem Vltava runu, s osádkami Saša Pavlišen, Hanka Linková a Petr Pavlišen, druhé se Stáňou Hartmanovou, Petrem Kyselým a Petrem Butzkem. K tomu i hvězdy Příbramského běžeckého nebe, Anita Žáková, Vojta Novák, Jan Máša. Příbramská účast byla vidět, a to i na bedně.

Petr Butzke

Výsledky


Pozvánka na 11.5. do Vraného

behydokopcu.cz


Den jak malovaný v Bezděkově pod Třemšínem

Fotky od Ladislava Tejmla

Běžecké závody v Bezděkově pod Třemšínem mají romantiku malých akcí. Romantika bez kusu dřiny by nebyla romantikou. Kros krajem Jakuba Jana Ryby je zážitek s počechráním vůle s delší trvanlivostí a datumem expirace. Těžká trať, kde se kroky sunou vzhůru. Pěšina se zužuje v napučeném borůvčí až k vrcholu kopce Štěrbina. Pak se teprve zlomí dolů. K tomu trocha bahna, protože bez téhle matérie by žádný kros nebyl krosem. Letos ve slunci, v jaru, které slibuje, že v letošní sezóně budou nohy běhat rychleji než loni, že věk je jenom číslo, a proto se dá běhat co to jde. O tom ten den byl. Sluníčko to vybarvilo jak fotku z katalogu cestovky. Michal Burian nastavil novým traťovým rekordem novou metu pro špičku startovního pole. Na pódiu se rozdaly medaile, pro vítěze pak fotka s pravou jelení čepičkou, legrace k tomu. Dnes Brdy zazářily. Kdo tam byl, ten to ale ví nejlíp.

Petr Butzke


Záznamů: 12-21 z celkem 786   Začátek | Předchozí | Následující | Konec


Atletický stadion v Příbrami?
Seznámení s projektem
Výsledky posledního závodu
25.5.2024 - Tuháčkův běh

Pořadí žen v cíli Čas
Pořadí mužů v cíli Čas
Výsledky od pořadatelů:

Výsledky v pdf: Děti celkové kategorie Muži / ženy, časy kol děti

OBECNÉ INFO
Virtuální běžecké skupiny

Pro milovníky běžeckých aplikací je možnost připojit se do skupiny Brdského běžeckého poháru a vzájemně sledovat své tréninkové snažení:
Garmin, Strava

Nabídka spolupráce

Časomíra Brdského poháru 4timing hledá posily z řad sportovních nadšenců. Nabízíme práci zejména na soboty, vše naučíme. Stačí se ozvat. Až na jednu výjimku, příjemný kolektiv.

Pokud by se někdo zbavoval staré, ale ještě funční LCD televize/monitoru od 80cm s HDMI nebo tiskáren USB i síťových, starých laptopů, stačí nám napsat, vyzvedneme. 4timing.cz.

POHÁROVÉ POŘADÍ
Průběžné pořadí poháru TOP 10:
Pořadí juniorůBody
1. Urban Matyáš ASK Dipoli795
2. Bečvář Filip Biatlon Beroun585
3. Hronza Štěpán 390
4. Hošek Ondřej Buková200
5. Černý Matěj SK Sporting Příbram200
6. Kohout Vojtěch Střela Žebrák195
7. Šimurda Matěj Střela Žebrák190
8. Šumera Jakub FK Komárov185
9. Plesnivý Tomáš Žebrák185
Kompletní pořadí, Jednotlivé závody
2023 ¦ 2022 ¦ 2021 ¦ 2020 ¦ 2019 ¦ 2018 ¦ 2017 ¦ 2016 ¦ 2015 ¦ 2014
POZVÁNKY POŘADATELŮ

26.5. v Zahořanech

Detail

8.6. ve Strašicích

Detail

2.6. v Pičíně

Detail

2.11. na Jizerarun

Detail

22.6. do Nové Vsi pod Pleší

Detail

30.6. Lochovice - Plešivec

Detail
NAŠI PARTNEŘI
Pejšův mlýn
CNC obrábění Pavlišen
Coworking Příbram z.s.
Turek reality
4timing
Dotazy k organizaci poháru a kontakt:
Datové podklady: Jarda Dražan.